روش های کم کردن میزان مصرف ماشین لباسشویی

روش های کم کردن مصرف ماشین لباسشویی :

یکی از مهم ترین کالاهای داخل آشپزخانه ماشین لباسشویی می باشد. وسیله ای پر کاربرد که همه خانواده ها گاه و بیگاه از آن استفاده می کنند. با دقت در مقدار مصرف زیاد آب و برق در ماشین لباسشویی، کارایی زیاد آن خیلی مهم می باشد. هر مصرف کننده ای که به دنبال خریداری ماشین لباسشویی می باشد که بهترین میزان شستشو را با کم ترین مقدار مصرف آب، برق و مواد شوینده عرضه کند.در این مقاله در بوبوکو درباره روش های کم کردن مصرف ماشین لباسشویی توضیح می دهیم

حال چندین راه کار عالی را معرفی می نماییم. با رعایت آن مصرف انرژی را در ماشین لباسشویی تا حدود زیادی کم کنید.استفاده از توانایی خشک کن دستگاه در زمان های ضروری بسیار راهگشا است. در ضمن استفاده از توان کامل دستگاه هم توصیه می شود. استفاده کردن از آب سرد یا گرم به جای آب خیلی داغ به همراه پودری که مناسب آب سرد باشد و تمیز نمودن هرچند وقت یکبار ماشین لباسشویی ازجمله این راهکارها به حساب می آیند.

شرکت های مختلف تولید ماشین لباسشویی بیشتر برای هر سه توانایی خشک نمودن، پاک کنندگی و مصرف انرژی بازده انرژی را گزارش می نمایند. در هنگام خرید ماشین لباسشویی دقت نمایید که هر سه توانایی اشاره شده دارای رتبه خوب مصرف انرژی باشند. بهتر است که از خشک کن ماشین لباسشویی تنها در مواقع ضروری استفاده کنید و از هوای آزاد برای خشک کردن لباس استفاده نمایید. چنانچه نیاز است از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده نمایید،مقدار دورهای آبگیری را بیشتر کنید تا رطوبت بالاتری از لباس‌ها گرفته شود، در نتیجه زمان کمتری برای خشک کنندگی نیاز می باشد. به یاد داشته باشید که مصرف آبکشی نسبت به مصرف برق خشک کنندگی پایین تر است.

*لباسشویی را وقتی روشن کنید که لباس به اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی داشته باشید. به گونه ای دیگر زمانی که ظرفیت ماشین لباسشویی کاملا پر گشته باشد،دستگاه را روشن نمایید. شستشوی میزان بیشتری لباس در یک دفعه شستشو به جای دو نوبت، انرژی پایین تری مصرف می کند. البته ماشین لباسشویی را بیش از اندازه پر نکنید،چون در این حالت لباس ها تمیز نمی شوند و مجبور می گردید یکبار دیگر لباسها را بشویید. البته مدل های جدید ماشین لباسشویی به تنظیمات خاصی مجهز هستند که می توانید با توجه به حجم لباس و مقدار کثیفی، میزان آب مورد استفاده را تعیین نمایید.بنابراین چنانچه از مدل جدیدی از ماشین لباسشویی استفاده می کنید حتما از این قابلیت استفاده کنید.

تحقیق درباره بهترین حالت شستشو:

*تلاش کنید با تحقیق کامل درباره دمای مورد نیاز برای شستن لباس های مختلف، دمای پایین تری را جهت شستشوی لباس ها انتخاب کنید. درجه شستشوی نرمال بین 30 الی 40 درجه سانتی گراد است. چنانچه لباس هایتان لکه خاصی مثل چربی یا لکه سختی ندارند می توانید به جای استفاده از آب داغ، از آب ولرم یا سرد ارا داشته باشد. اگر لباس هایتان واقعا کثیف هستند، می توانید قبل از شستن، آن ها را خیس نمایید تا بتوانید با آب سرد، لباس های خود را بشویید. نکته مهم این است که آبکشی با آب گرم اثری بر تمیزی بیشتر لباس ها ندارد. بنابراین تاکید می شود که زمان آبکشی، لباسشویی را بر روی آب سرد تنظیم نمایید.

*نظافت ماشین لباسشویی:

از دیگر مواردی که می تواند مقدار استفاده از انرژی دستگاه را به طرز قابل توجهی کم کند. بهتر است هرچند وقت یکبار بی آنکه لباسی در دستگاه قرار دهید با استفاده از جوش شیرین یا سرکه، برنامه شستشو را در دستگاه اجرا نمایید. همچنین، همراه با آن فیلتر و دهانه پودر ماشین لباسشویی را به طرز کاملی تمیز کنید. نظافت منظم ماشین لباسشویی جدای از کارایی در مصرف انرژی، عمر مفید دستگاه را نیز افزایش می دهد.

*بهتر است بدانید که بالاترین میزان انرژی مصرفی ماشین لباسشویی مربوط به گرم نمودن آب است. به شکلی که گرم کردن آب تقریبا 90 درصد انرژی را مصرف می کند. بنابراین ، با استفاده از لوله کشی کردن آب گرم، می توانید مصرف انرژی را به شکل بالایی کم کنید.

*چنانچه لباستان، لکه نافرمی دارد، می توانید آن را ابتدا در ظرف لکه بر کاملا با دست ماساژ دهید. بعد از پاک شدن لکه پیش از شستشو با ماشین لباسشویی،مابقی لکه ها در همان دور اول شستشو از بین می روند و دیگر نیازی نیست که چند بار شستشو انجام دهید.

تلاش نمایید که در ساعت های پیک مصرف برق از ماشین لباسشویی استفاده ننمایید. ساعت های اولیه صبح و ساعت های پایانی شب بهترین زمان روشن کردن ماشین است. در ضمن روزهای تعطیل بهترین زمان برای استفاده از دستگاه هایی با مصرف بالا مانند ماشین لباسشویی محسوب می شوند.

در ادامه واجب می دانیم که با اصلی ترین نکته ها برای افزایش عمر مفید ماشین لباسشویی نیز آشنا شوید. از آن جمله می‌توان به بستن زیپ لباس، استفاده نکردن بیش از اندازه از پودر لباسشویی اشاره کرد. در ضمن شستشوی فیلتر ماشین لباسشویی، نگه نداشتن لباس ها در داخل ماشین لباسشویی و میکروب زدایی کردن ماشین لباسشویی با پاک کننده های خانگی ازجمله بهترین روش ها برای افزایش عمر ماشین لباسشویی به حساب می آیند.

در این مقاله درباره روش های کم کردن مقدار مصرف ماشین لباسشویی توضیح می دهیم.

مطالب بیشتر سایت بوبوکو را اینجا پیگیری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *